Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου 2009

ΛΕΤΟ ΓΙΑ ΦΙΛΗΜΑ...

Ασταμάτητος είναι ο Παναθηναϊκός και εύκολα ή δύσκολα παίρνει αυτό που θέλει όπου και να αγωνίστηκε μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα. Με ηγέτη και σκόρερ τον Σεμπάστιαν Λέτο οι «πράσινοι» πέρασαν νικηφόρα (1-0) και από την Κομοτηνή και πέτυχαν την τρίτη νίκη σε ισάριθμα ματς στη Σούπερ Λίγκα, παραμένοντας στην κορυφή. Ο Πανθρακικός πάλεψε με νύχια και με δόντια απέναντι σε έναν ανούσιο στο πρώτο ημίχρονο Παναθηναϊκό, ο οποίος στο δεύτερο ημίχρονο πίεσε τους γηπεδούχους και δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες. Λύγισε όμως, αφού έμεινε με 10 ποδοσφαιριστές λόγω σωστής αποβολής του Κανωτίδη με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 55΄ (κτύπησε από πίσω τον Νίνη που έκανε επέλαση). Οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν μάλιστα να είχαν μείνει με 9 ποδοσφαιριστές, αλλά ο Καλόπουλος έκανε τα στραβά μάτια σε συνεχόμενα κτυπήματα του Ενγκάμπι που είχε μπει ως αλλαγή στον Σωτήρη Νίνη (εκτός φάσης αγκωνιά στο πρόσωπο και σε άλλη φάση λίγο αργότερα με αντικανονικό μαρκάρισμα τον σήκωσε στον... αέρα). Ο ποδοσφαιριστής του Πανθρακικού πήρε τελικά την πρώτη κίτρινη κάρτα στο 83΄ όταν έκανε πολύ σκληρό φάουλ στον Λέτο!
ΔΙΚΙΟ ΕΙΧΕΣ ΠΡΟΕΔΡΕ, ΤΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΑΜΕ ΕΜΕΙΣ ΤΟΝ ΛΕΤΟ ΑΦΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΤΟΝ ΛΕΟΝΑΡΝΤΟ. ΤΡΟΜΑΡΑ ΣΟΥ...