Παρασκευή 4 Δεκεμβρίου 2009

Επόπτης… «μπαγλαρώνει» εισβολέα οπαδό! (video)

Τεράστιο «πλήγμα» στη θεωρία ότι η Βραζιλία δεν βγάζει μεγάλους αμυντικούς, κατάφερε ένας… επόπτης. Ο «γάτος» βοηθός εντόπισε έγκαιρα έναν οπαδό που εισέβαλε στο γήπεδο, κατά τη διάρκεια του αγώνα Κορίνθιανς-Φλαμένγκο και, αφού τον «μάρκαρε» με τρόπο που θα έκανε τον Πάολο Μαλντίνι να νιώσει ερασιτέχνης, του έριξε και μερικές «ψιλές» προς… συμμόρφωσιν. Το ρολόι «σημάδευε» το τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου στο Σάο Πάολο και η Φλαμένγκο ετοιμαζόταν, ενώ προηγούνταν ήδη με 1-0, να εκτελέσει πέναλτι. Εκείνη την ώρα, λοιπόν, μια βραζιλιάνικη… εκδοχή του Jimmy Jump έκανε την εμφάνιση της στο γήπεδο, τρέχοντας προς τη -στημένη στη βούλα- μπάλα. Πριν προλάβουν, όμως, οι υπεύθυνοι ασφαλείας του γηπέδου να συνειδητοποιήσουν τι ακριβώς συμβαίνει, στο τηλεοπτικό πλάνο «εισέβαλε», με ένα ασύλληπτο σπριντ, ο βοηθός διαιτητή, που πήρε προσωπικά το θέμα! Αφού προέταξε, λοιπόν, «τα στήθη του» στον εισβολέα οπαδό, αρνούμενος πεισματικά να τον αφήσει να… εκτελέσει το πέναλτι, πρόλαβε -πριν τον μαζέψουν οι σεκιούριτι- να του ρίξει μια κλωτσιά, αλλά και μια «ξώφαλτση» με το σημαιάκι!