Πέμπτη 16 Ιουλίου 2009

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΣΙΒΑΣΠΟΡ: 3 - 1

Με ηγέτη και σκόρερ τον Ντουντού ο Ολυμπιακός επικράτησε χθες (επί γερμανικού εδάφους) της Σίβασπορ με 3-1 και έδειξε συνέπεια όσον αφορά την πορεία του στα φιλικά παιχνίδια. Ο αρχηγός του Ολυμπιακού (απόντος του Νικοπολίδη) Ντουντού Σουαρένσε πέτυχε και τα τρία γκολ της ομάδας του, αξιοποιώντας κυρίως τις προωθήσεις του στην αντίπαλη περιοχή και καλύπτοντας τα νώτα του με τη βοήθεια του Λεντέσμα. Οι «ερυθρόλευκοι»- όπως επισήμανε και ο Τιμούρ Κετσπάγια- δεν είχαν καλή κυκλοφορία της μπάλας στο πρώτο ημίχρονο και γι΄ αυτό αντιμετώπισαν προβλήματα, αλλά στο δεύτερο βελτίωσαν την απόδοσή τους και έφτασαν στη νίκη. «Περιμένουμε και τους Γκαλέτι, Ντάρμπισιρ, Μαρέσκα για να παίξουν στο επόμενο φιλικό, αλλά είμαι ευχαριστημένος από τη διάθεση της ομάδας μου στο δεύτερο ημίχρονο» δήλωσε ο Τιμούρ Κετσπάγια. Για τον Ολυμπιακό, εκτός από τον Ντουντού που ήταν ο πρωταγωνιστής του αγώνα, καλή απόδοση είχαν και ο Ισπανός τερματοφύλακας Πάρντο, ο Τοροσίδης, ο Λεντέσμα και ο Σοϊλέδης.